اینتر را بفشارید

عنوان پروژه

  اینتر را بفشارید

  وبلاگ

  ادمین
  مهر ۳۰ ام, ۱۳۹۵
  نکات تایپ 2 دیدگاه

  تایپ اعداد فارسی

  با تنظیمی که در زیر می آید می توانید اعداد را در مایکروسافت ورد(Microsoft Word) به صورت فارسی تایپ کنید.

  برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

  در خود برنامه Office Word از طریق Option( که در نسخه ۲۰۰۷ در بخش office و در نسخه ۲۰۱۳ در بخش file وجود دارد) به شرح زیر عمل کنید:

  ابتدا گزینه Advanced را انتخاب کرده و از محتویات نمایش داده شده در بخش show document content و بخش Numeral گزینه Context را انتخاب کنید.

  سپس OK را انتخاب کرده و از این محیط خارج شوید. حال از این به بعد، در صورتی که شما مشغول تایپ فارسی باشد اعداد فارسی و در صورتی که مشغول تایپ انگلیسی باشید اعداد انگلیسی تایپ خواهد شد.

  چند ترفند برای کار کردن با نرم افزار Microsoft word

  1. با فشردن کلیدهای ترکیبی Shift + F5 شما به محل آخرین تغییر منتقل خواهید شد، در صورت تکرار زدن این دکمه ها، آخرین تغییرات انجام شده یکی پس از دیگری نمایش داده خواهد شد.
  2. برای پاک کردن فرمت یک بخش یا کلمه(مثلا اندازه و نوع فونت و غیره) می توانید از Clear all Formatting استفاده کنید که البته کلید میانبر Ctrl + space کار شما را راحت خواهد کرد. برای انجام این کار متنی که می خواهید تغییرات ویرایشی آن حذف شود را انتخاب کنید و سپس این کلیدهای ترکیبی را فشار دهید.
  3. آیا نیاز به مترادف کلمات انگلیسی دارید؟ می توانید مشکل خود را به سادگی با نرم افزار ورد مایکروسافت حل کنید. بدین شکل که کلمه انگلیسی خود را تایپ کرده و در حالی که آن را انتخاب کرده این کلید ترکیبی Shift + F7 را فشار دهید. برای شما کلمات مترادف کلمه مورد نظر شما به نمایش در خواهد آمد.

  ٪ نظر درباره این مطلب

  1. حسین رضوان پور

   سلام. خسته نباشید! موقع نوشتن فرمول چی؟ جچوری میشه فارسی نوشت؟

   پاسخ
   • ادمین

    سلام.
    برای این کار ابتدا بر روی دکمه Normal Text در زبانه design کلیک کنید و کیبورد خود رو به حالت فارسی در آورده و عدد رو تایپ کنید
    مراحل کار بدین صورت می باشد
    ۱- درج فرمول
    ۲- انتخاب محل مورد نظر برای تایپ عدد
    ۳- کلیک بر روی دکمه Normal Text
    ۴- تایپ عدد در حالت کیبورد فارسی
    امیدوارم که مشکل شما رو حل کنه. در صورت نیاز اعلام کنید تا به صورت ویدئویی پاسخ گذاشته شود
    موفق باشید

    پاسخ

  نظر